teine päev Rios

Rio de Janeiro Travel Blog

 › entry 2 of 18 › view all entries
see kuulus Pão de Açucar mägi... mäejalami, madalama tipu ja kõrgema tipu vahet käivad köisvagunid ja suvisel hooajal (loe: veebruaris) peetakse seal üleval ka kontserte ning festivale. Urca linnaosa jääb kohe sinna jalamile.

Nonii... 5. juuni juba käes ja Rios olemise aeg selleks korraks peaaegu otsas. Aeg lendab nagu segane ja midagi suurt täna jälle korda ei saatnud. Ärkasin hommikul üles, keerasin ühe juustuvõileiva keresse ja mõtlesin, et lähen otsin üles selle Eesti aukonsuli, kes siin Rios pesitseb. Ega midagi tarka talle öelda ei oleks, aga hiljuti tekkis lihtsalt huvi uurida, et kas on lootust eestlastele Brasiilia viisa nõue kaotada. Brasiilial on nimelt spetsiifiline `teeme-tagasi` väispoliitika liin, mille raames Brasiilia esitab igale riigile samad viisanõuded, mis vastavas riigis kehtivad Brasiilia kodanikele. Seetõttu näiteks USA kodanikud maksavad Brasiilia viisa eest $130 ja Brasiilia keeldib viisanõuet tühistamast kuni USA sama ei tee.

Vaade minu `kodu` juurest Suhkrupea mäe poole
... britid maksavad vist kusagil $110 kanti, jne. Need riigid, kes Brasiillastelt sisenemiseks viisat ei nõua, saavad ka oma kodanikke Brasiiliasse viisata saata (nt. Soome, Prantsusmaa, Holland). Välja arvatud Eesti. Brasiilia turistid saavad rahulikult kuni 90 päeva aastas turistina Eestis veeta, aga mina pean ikka mööda saatkondi viisa otsinguil ringi logistama. Oligi siis mõte, et ehk kurdaks aukonsulile muret ja kuulaks, et kas too teab asjade käigust midagi. Aga kui selle aadressi Google`i kaartide pealt üles leidsin, siis läks seiklemise isu ära. Jube keeruline sinna mingi metroo ja taksoga kohale logistada (ei paistnud eriti millegi läheduses olevat). Otsustasin hoopis kuulda võtta ühe teise kohaliku tuttava nõuannet ja katsun ehk saata sinna kirja. Ega sealt vist vastust niikuinii ei tule.
Aga ehk asja vastu huvi näitamine loeb ka midagi...


Allaandev otsus tehtud polnud muud kui tuttavamatesse linnaosadesse suunduda. Mul on siin Rios üks teine tuttav professor veel. Profa Martha on kah musikoloog nagu minagi. Käis veebruaris Teksase ülikoolis lühikursust õpetamas ja eks mina muidugi sibasin tal sabas. Saime siis tema ülikooli juures kohvikus kokku, et koos lõunat süüa. Peab ütlema, et Marthal on töökohaga küll normilt vedanud. Panen siia juurde mõned pildid sellest linnaosast (Urca), kus asuvad tema kodu ja ülikool (UNIRIO). Kohe ülikooli hoone kõrvalt läheb enam-vähem otse üles mäesein, mis mingil hetkel muutub sujuvalt selleks kuulsaks Pão de Acucar (Sugarloaf, või Suhkrupea mägi). Panen sellest kah paar pilti.
UNIRIO pearaamatukogu...tagasein ongi vist enam-vähem mäe küljes kinni.
Täna Suhkrupeast köisvaguniga üles ei hakanud minema, aga muidu on see üks turistide lemmikpaiku. Meie sõime hoopis lõunat ühes väikeses restos kohe Suhkrupea taga, pisikese lahesopi kaldal. No on alles linn!!! Mägede vahel, ja rohkem kui neljast küljest veega piiratud (ja seda ütlen vaid pool naljatlevalt �" lisaks hullumeelselt sopilisele rannikule, mis linnale mõõtmatult palju rannikut ja rannasopikesi annab, on linna keskel veel laguun, paar kanalit ja jõgi).


Resto oli tüüpiline Brasiilia `a quilo` (kaalu järgi) asutus �" lahed sisse, võtad taldriku, laod endale iseenda parema äranägemise järgi toitu täis ja siis maksad kaalu järgi. Sedasi söömine on siin üldiselt üsna odav, meeldiv ja julgem kah �" saad ju ise valida, mis meeldib ja mis näeb värskem välja.

UNIRIO pearaamatukogu jälle. Ülejäanud ülikoolihooned on veel rohkem mäeveeru all peidus. Mägi ise algab peaaegu et vertikaalse seinana...suur kivikamakas lihtsalt.
Üks keskmine 25-aastase tütarlapse kõhutäis (mingi salat, kalahautis kartulitega, kalafilee tükike, paar oliivi, tortellini pasta...panin igat asja natuke) koos värskelt pressitud papaia mahlaga läks maksma 8 reaali (umbes 48 krooni). Päris normaalne suurlinna vaiksema sopi prae hind vist? Ei mäleta neid Tallinna hindu nii hästi enam. Siin Rios on see madalamapoolne keskmine. Oleneb linnaosast, saab süüa muidugi ka kallimalt ja odavamalt. Võrdluseks veel, et bussipilet on siin näiteks R$2.10, ehk umbes 13 eeku. Eks ta vist ole jah umbes sinna Eesti kanti, see hindade tase. Väiksemates linnades läheb odavamaks...Amazonase regiooni suuremate linnade kohta ei oska veel öelda. Eks ma kohale jõudes uurin.


Kui Marthaga kõik jutud räägitud said, hakkasin vaikselt Botafogo linnaosa poole kõmpima.

Siin on selle mäe või kivimüraka mõõtmed paremini näha
Ei olnudki erilist plaani peas. Mõtlesin, et ehk hüppan jälle polikliinikust läbi ja vaatan, kas kollapalaviku vaktsiini on saada. Aga enne kui ma eriti kaugele jõudsin, helistas Martha mulle mobla peale ja ütles, et tal on seal üks õpilane, kes kah augustis Austinisse kolib ja Teksase ülikooli läheb. Et tulgu ma ülikooli juurde tagasi tollega tuvuma. Nooh, läksin siis tagasi UNIRIO`sse ja sain tuttavaks kellegi Gabriel`iga. Tuleb Teksasesse heliloojaks õppima. Vahetasime kontakte ja eks ma hiljem siis kirjutan talle Austinist nats, kuidas korterit leida, mis linnaosadest otsida, jne. Huvitav muidugi, millised kokkusattumused vahest ette tulevad.


Kokkusattumustest rääkides... Hortencio ütles, et tal olla tuttav, kellel on tuttav eestlane Krista, kes elab siin Rios.

Urca linnaosa
Muud hetkel ei tea. Kui õnnestub, katsume täna õhtul kokku saada. Oleks vinge.


Praegu on kell peaaegu kuus. Tulin ära `koju`, et natuke puhata ja ennast tänavatolmust puhtaks pesta. Õhtul lähen kolan veel ringi ja vaatan, mis ööelu pakub. Muide, eile veel mõtlesin kirjutada, et mis ilm on jne. Tunde järgi oleks pakkunud umbes 20C kanti. Aga, näed, unustasin meretuule jahutavat effekti arvestada. Rio de Janeiro talv = 31C. No palun mulle üks maja siin riigis. :):):)ps: samad fotod ja mõned veel http://picasaweb.google.com/Kristonia/RioDeJaneiro

Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
see kuulus Pão de Açucar mägi..…
see kuulus Pão de Açucar mägi.…
Vaade minu `kodu` juurest Suhkrupe…
Vaade minu `kodu` juurest Suhkrup…
UNIRIO pearaamatukogu...tagasein o…
UNIRIO pearaamatukogu...tagasein …
UNIRIO pearaamatukogu jälle. Üle…
UNIRIO pearaamatukogu jälle. Ül…
Siin on selle mäe või kivimürak…
Siin on selle mäe või kivimüra…
Urca linnaosa
Urca linnaosa