Salvador, Bahia 2

Salvador da Bahia Travel Blog

 › entry 4 of 18 › view all entries
Tüüpiline hommikusöök. See siin pole minu tehtud pilt...leidsin netist. Ise olen juba mitu päeva tahtnud hommikusöögist pilti teha, aga ei tule meelde enne, kui söök otsas :p
Sõin just hommikust (juustusai, papaia, ananass, kange kohv....muide kohvi on siin alati termosega laual, hästi kange, ja seda juuakse siin pisikeste tassikeste kaupa mitu korda päevas. Umbes nii naga meie vist teed joome...ei, hullem veel. Kohvi juuakse siin tõesti piiri pidamata). Aga tagasi hommikusöögi juurde....Laual jäi silma kohaliku hüpermarketi reklaamleht. Seesama läikiv hindade ja reklaamidega sodipaber, mida meiegi pidevalt oma postkastidest leiame. Vaatasin siis huvipärast pakkumisi ja siis jõudis kohale, et meil Eestis on jälle siinse rahva jaoks eksootilised puuviljad. Poleks osanud arvatagi, et kusagil võib õunakilo olla ligi neli korda kallim kui mangokilo, heheh. Eesti hindadesse arvestatuna siis mangokilo on siin poes umber 6 eeku, ja kilo õuna eest tuleks välja käia 21 krooni.
Pelourinho kitsad tänavad ja värvilised majad
Oi, saaks kodus kah kuue krooni eest kilo mangot... Aga järgmine kord Brasiiliasse tulles toon vist kingituseks kotiga õunu. Apelsinidega on veel hullem lugu - neid ostetakse suurtes kartulikottides (jälle mingi naeruväärse hinnaga) ja hoitakse köögi nurgas igahommikuse mahla tegemiseks. Kuna apelsin on siin nii odav, siis ei viitsi brasiillased igat vilja mingi masinaga tilgatumaks pigistada. Lõikavad lihtsalt paar apelsini pooleks ja pigistavad peo vahel, palju jõuavad.

Mis veel...viimased kaks päeva olen passinud põhiliselt Pelourinho nimelises linnaosas. Pelourinho on selline ajalooline linnaosa (Salvadori vanalinn), mis turistide jaoks kenasti ära remonditud (enamasti muidugi ainult majade esiküljed). Seal siis käib igasugune turimiärindus ja kultuurimajandus.
Paulinho da Bateria e. Trummi-Paulinho.
Turistilõksude vahelt leiab muidugi mõnusaid asju kah. Need muusikud, kelle ma märtsis Teksase ülikooli tõin, on siit Pelourinho linnaosast...käisin eile ja üleeile neile tere ütlemas, sõime lõunat ja ajasime niisama juttu. Ühe kohaliku trummivanamehega orgunnisin endale mõned trummitunnid kah. Sügisel on mul koolis uus töökoht Brasiilia ansambli juhatamine, seega hea mõte praegu veel veidi teadmisi värskendada ja oskusi lihvida. Käisin üleeile, eile, ja täna lähen veel ühe korra. Väga vinge on. Vanamees on lahke õpetaja - lubab pilti teha, lindistada, aitab kõik asjad ilusti üles kirjutada (ja teeb hinnaalandust kah, kuna ma siin enam-vähem oma inimene olen).

Täna ongi viimane päev siin Salvadoris. Homme panen Aracaju poole (Sergipe osariik, siit veidi põhjapool) ajama.
Veel trummitundi...
Brasiilias on homme muide Valentinipäev. 12. juuni - huvitav valik, aga mitte päris ilmaasjata. 14. Veebruar on neil siin majanduslikult keeruline valik (räägime ausalt - Valentinipäev on siiski üks suur äriüritus). 2. Veebruar on siin üsna suurtes mõõtmetes püha, ja karneval kui liikuvate kuupäevadega üritus võib langeda ükskõik millisele veebruari nädalale. Ja selle asemel, et laste erinevatel üritustel kattuda, liigutasid brasdiillased Valentinipäeva juunikuusse (et ükski teini üritust Valentini-osturallit ei segaks). Jaanipäev hakkab ka vaikselt kätte jõudma. See on siin väga suur üritus....suurem kui meil (terve jaanitrall kstab nädalaid siin). Jaanipäevaks olen juba muidugi lääne-Brasiilias, ei tea, kas seal asjad samamoodi.
Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Tüüpiline hommikusöök. See sii…
Tüüpiline hommikusöök. See si…
Pelourinho kitsad tänavad ja vär…
Pelourinho kitsad tänavad ja vä…
Paulinho da Bateria e. Trummi-Paul…
Paulinho da Bateria e. Trummi-Pau…
Veel trummitundi...
Veel trummitundi...