Salvador, Bahia 1

Salvador da Bahia Travel Blog

 › entry 3 of 18 › view all entries
Vaade Victori maja aknast 1
Noniii... lõpuks ometi jälle interneti ligi. Jõudsin Salvadori tegelikult juba reede õhtul. Lennuk maandus õhtul kell kuus, aga "koju" jõudsin alles 11 paiku. Tavaliselt käivad lennujaamast linna bussid iga 20 minuti tagant, aga reedel õhtul oli vist linnas mingi jama, sest 2 tundi polnud mitte ühtegi bussi näha. "Koju" jõudes keerasin enam-vähem kohe magama kah.

Seekord peatun ühe teise vana tuttava kodus. Victor Hugo (nagu see prantsuse kirjanik) on kah muusikainimene. Temaga sain tuttavaks 2004 aastal, kui ta veel kohalikus ülikoolis kontrabassi õppis. Praegu mängib siit põhja poole jääva osariigi Sergipe pealinnas (aracaju) sümfooniaorkestris. Sinna lähen külla neljapäeval; seni olen siin Salvadoris tema ema majas. "Kodu" on seekord üheksakordne kortermaja.
Vaade Victori maja aknast 2. Vasakul kohtumaja ja pargi äär.
..peaaegu nagu meil. Ainuke vahe on, et all eesukse juures on uksehoidja, kes iga kolli niisama sisse ei lase. Mind uksehoidja juba tunneb ja laseb läbi. Muidu võõrad peavad alt helistama korteriomanikule ja saama sisenemiseks loa. Siin on sellina asi tavaline - pea kõigil kortermajadel on uksehoidja või valvuriputka.

Aknast on vaade päris asjalik. Üheksas korrus ikkagi... Pildid kõrval kõik aknast tehtud. Kauguses taustal on meri, otse ees mingi park ja kohalik kohtumaja. Päeval on hea seal pargis tiirelda ja advokaatidele silma teha :p

Laupäeval palju tarka ei teinud. Mul on siin ühtteist tööalast korda ajada, seega laupäeval käisin linnas ringi ja otsisin vajalike inimestega ühendust. Läks nii kiireks, et netti ei jõudnudki.
Vaade otse aknast. Kaugel valgustatud kirik ja selle taga meri. Merevaateid on siin linas, nagu Rio de Janeiroski, nii et koliseb.
Pühapäeval hullem veel - enam-vähem kõik asutused, poed ja muud värgid on pühapäeviti kinni. Käisin mingis kohalikus uhkes ostukeskuses (umbes nagu Viru keskus vist, aga mõnikümmend korda suurem). Seal oli mingi mega-raamatupood.....oi, oleks korvi hea meelega täis ladunud, aga Brasiilias on raamatute hinnad kahjuks sama hirmuäratavad kui Eestis. Eks ma reisi lõpuks vaatan - kui midagi veel rahakotis järel on, siis luban endale paar raamatut kah.

Muidu olen ainult head paremat süüa näost sisse ajanud. Victori ema Vilma on täiskohaga koduperenaine ja tema lemmiktegevus on vist külalistele söögitegemine. Olen siin varem ka peatunud ja kodukord on juba selge - hommik algab rikkaliku hommikusöögiga (kohv rohke suhkru ja piimaga, juustusaiad, kook, puuviljasalat); vaevu tunnike peale hommikusöögi lõppu kutsutakse juba lõunale (vahest üritan kohe peale hommikusööki linna asju ajama minna, aga siis küsitakse, et kuhu nii kiire? Miks enne lõunat lahkutakse? hehehe); niipea, kui linnast koju jõuan, aetakse jälle kööki ühtteist sööma, ja terve õhtu käib üks puuviljade, kookide, salatite pakkumine.
Park ja kohtumaja. Kunagi tuleb pargi alla metroojaam. Kunagi...... Salvadori lçinn ehitab metrood juba üle 10 aasta, aga vahetuvate valitsuste ja hullumeelse korruptsiooni tõttu pole metroo isegi poolenisti valmis; hetkel laguneb rohkem kui areneb.
Vilma poputab mind siin elu eest...ohh kui hea. Kui neid kohalikke sööke nüüd kirjeldada ka oskaks....

Põhiasi söögiks on ikka riis ja oad, nagu Lõuna-Ameerika riigile kohane. Kõrvale saab Brasiilias tihti kana, Salvadoris ka palju kala. Taldrikuäarele veel natuke salatit - kohalik variant on paar salatilehte ja tomativiilu mingi äädikakastmega. Peale käib kogu kraamile üks üsnagi vänge piprakaste (mulle hullult meeldib). Äratuntavate toiduainetega on selleks hetkeks vist lõpp. Edasi tulevad juba igasugused maniokist tehtud jahud, kastmed, püreed ja muud keerulisemad leiutised, millest ma hästi rääkida ei oska. Praegu ajasin just ühe viilu magusat maniokikooki hinge alla koos klaasitäie maracuja mahlaga. Mahladega on siin lugu tipp topp - kõik, mis puu otsas kasvab (ja siin kasvab ikka igasugust head kraami), keeratakse otse silme ees mahlaks.
Elame ühel linna tihedama liiklusega tänaval. Siin on hea elada, kui vaja hommikul vara ärgata. Umbes 6 ajal iga päev läheb lahti üks massiivne liiklusvoor, kus "maitseks" sees valjuhääldajatega autod, mis päev läbi reklaame mängivad
Ei mingeid kemikaali ega säilitusaineid. Kõik naturaalne. Oi, sellist mahla võiks igal pool saada.

Hetkel istun "kodus". Sain siinses arvutis viimaks interneti käima ja katsun nüüd vastu ööd veel mõned tööasjad ära teha. Lepingu järgi pidin 26. maiks ühele entsüklopeediakirjastusele saatma kolm Brasiilia muusika teemalist artiklit... kaks on valmis ja saadetud, aga kolmas veniub nagu kummiliim. Midagi sain Austinis tehtud, aga reisile minnes jäi originaalfail koduarvutisse ja nüüd vaja uuesti algusest píhta hakata. No ei viitsi puhkuse ajal........ aga tuleb ära teha.

Homma jälle päev läbi linna peal jooksmist ja tööasjade ajamist. Siit eriti palju turismiuudiseid ei tule. Järgmisest nädalast algab päris puhkus :)
Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Vaade Victori maja aknast 1
Vaade Victori maja aknast 1
Vaade Victori maja aknast 2. Vasak…
Vaade Victori maja aknast 2. Vasa…
Vaade otse aknast. Kaugel valgusta…
Vaade otse aknast. Kaugel valgust…
Park ja kohtumaja. Kunagi tuleb pa…
Park ja kohtumaja. Kunagi tuleb p…
Elame ühel linna tihedama liiklus…
Elame ühel linna tihedama liiklu…