Marabá

Maraba Travel Blog

 › entry 17 of 18 › view all entries

Jõudsin siis siia kuramuse Marabá´sse kohale. Nii jubedat bussireisi pole varem välja kannatanud. 32 tundi järjest 36-kraadise kuumuse käes...30km/h....enamasti oli mingi kruusa- või mudatee, vahel aga mitte sedagi... bussis kondistsioneeri ei olnud, vetsu ka mitte.... aga savitaolist tolmu oli selle eest ülearugi. Praegu Marabá bussijaamas käisin just dussi all ja minu pealt maha voolas tükk aega savipruuni vett. Esimene tund aega bussi peal valdas mind lihtsalt õudus. Mõtlesin, et kuidas ma end küll sellise supi sisse keetsin ja kuidas sellest nüüd välja tulla. Haha - aga mingi aja pärast sai selgeks, et ainus lahendus selles olukorras on oodata 32 tundi ja Marabás otsida parem buss. Reisimisel tuleb selliste juhtumistega kah arvestada (no vähemalt nüüd ma siis tean, et need hullumeelsed kanade-kukkedega ja ülerahvastatud bussid filmidest on päriselt kah olemas). Õnneks olen ma hea magaja - magan ükskõik mis kell ja ükskõik mis olukorras. Seega enamus ajast ma lihtsalt magasin ja ei märganud seda õudust enda ümber. :p

Nüüd olen Marabás. Siin on juba tsivilisatsioon, bussijaamas on dussiruum ja internet. Ostsin juba pileti Belémi kah (kahe tunni pärast läheb). Piletit ostes seekord küsisin, et kas Belémi viib ikka maantee ja kas buss on sõidukõlblik. (See romu Santarémist siia, muide, läks teepeal katki kah...aga see polnud muidugi eriline üllatus).

Praegu teen aega parajaks laadides fotosid netti. Manause pildid on juba üleval. Praegu laen Madeira jõel tehtud pilte (teel Porto Velhost Manausesse), aga need laevad nii aeglaselt, et siin ma ilmselt lõpetan kah. Belémi jõudes katsun üles panna Amazonase jõel tehtud pildid ja Santaremis + Alter do Chão rannal tehtud pildid.

Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Maraba