Goiânia 3

Goiania Travel Blog

 › entry 10 of 18 › view all entries
Goiânia keskväljak. Kuju kolme kangelasega, kes linna rajasid

Täna siis juba pühapäeva hommik. Istun siin mingis kohalikus kiirsöögikohas (Araabiapärane kiirtoit – sellist pole varem näinud). Aknale oli kirjutatud, et olemas on tasuta Wifi, aga siiani pole sisse logida õnnestunud. Kirjutan siin niisama Word dokumenti ja pärast mõnes internetipunktis panen netti üles.

Eile siis käisin ühes kohalikus suurfarmis maaelu vaatamas ja kariloomade oksjonil. Täitsa huvitav oli.

Mina.... mingis maakolkas enne oksjonit :)
Nii nagu meil aias kasvab seitset sorti õunu, kasvab kohalikel maainimestel aias seitset sorti apelsine, papaiasid ja muid troopilisi vilju. Varem elus pole olnud võimalust korjata otse puu otsast apelsine noppida. Muidu oli taluhoone üsna tavaline – kanad, lehmad, koerad-kassid, palju lilli, puu- ja aedvilju. Lobisesin kohalikega mõned tunnid seal maamajas ja umbes kella 7 paiku läksime kõik koos oksjonile.

Oksjon käib siin muidugi Brasiilia aja järgi. Kui oksjoni alguseks on määratud kell 7, siis enne 10-t eriti midagi ei toimu. Meie jõudsime sinna seitsmest, jäime kuni üheksani ja oksjonit ennast ei näinudki. Aga muud huvitavat oli seal küll. Kõige alustuseks oli vardasse aetud terve härg (umbes 200 kilo liha?) ja kaks põrsast (kõige saba ja kõrvadega). Need siis keerlesid seal vardas vaikselt ja ajasid õhu mõnusat grillilõhna täis.

200kg härga vardas
Kohalikud veel ütlesid, et näiteks sigade jaoks kulus 40 liitrit marinaadi... Üks grillija lõikas mulle põrsast ühe tüki kah – täitsa maitsev oli. Härga kahjuks maitsta ei jõudnud (see ehk läks söögiks hiljem oksjoni jooksul). Oksjoni toitlustus oli üleüldse vägev. Sissepääs oli tasuta ja sees olid kõik söögid-joogid kah tasuta. Kelnerid käisid laudade vahel ja muudkui pakkusid kraami. Keegi daam käis veel mingi külalisteraamatuga ja palus igal kohalviibijal kirjutada raamatusse nimi ja firma või talu, keda ta esindab. Me oma lauas naljatasime, et ma oleks pidanud siis kirjutama “Eesti Vabariik” sinna raamatusse....õigel hetkel ei tulnud see mulle kahjuks pähe :p

Mingi kohalik süldibänd mängis muusikat kah (kohalik kantrimuusika siis, kuna tegu kauboide ja selletaolise rahvaga.

Papaiapuu
.. kaubomütse oli kah näha). Kokkuvõtteks täitsa vahva elamus.

Tagasi Goiâniasse jõudes mõtlesin siin õhtul veel välja minna. Läksin ühe tuttavaga mingisse baari juttu lobisema, aga selline uni tuli peale, et veidi peale keskööd vajusin voodisse. Hehe – täna hommikul mängisin oma siinsele vastuvõtjale raadio Elmarit kah. Mõtlesin, et tutvustan talle siis Eesti muusikat. Ja otse loomulikult tuli sel hetkel Elmarist ainult Heli Läätse ja muid igihaljaid viise.... Täna üritan ühele teisele kohalikule turule minna. Mõned tunnid pean niisama linnas ringi passima, sest turg avatakse siinmail alles kell 5 õhtul ja kestab see kuni kella kümneni. Päeval on linn ülvaikne ja rahulik – katoliiklik riik, pühapäev on Jumalale.

Täna õhtul liigun aga edasi. Kell üheksa õhtul ronin bussi peale, magan öö bussis ja hommikul kell 10 olen linnas nimega Cuiabá (Mato Grosso ehk “paksu metsa”osariik). Paksu metsa pole muidugi vaja karta, sest Cuiabá ise on umbes Tallinna suurune linn (500,000 elanikku).

Goiâniasse tahaks kunagi aga tagasi tulla, nagu Brasílias nii ka siin jäi palju veel nägemata. Siin läheduses olevat linn nimega Caldas Novas, kus palju kuumaveeallikaid ja nende baasil veepark. Kohalikud ütlevad, et ühe päevaga pole seal pargis võimalik kõike teha ja näha...pidavat nii vägev olema. Eks näis, kord tulevvikus ehk õnnestub minna.

Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Goiânia keskväljak. Kuju kolme k…
Goiânia keskväljak. Kuju kolme …
Mina.... mingis maakolkas enne oks…
Mina.... mingis maakolkas enne ok…
200kg härga vardas
200kg härga vardas
Papaiapuu
Papaiapuu
Põrsas vardas. Taimetoitlastele m…
Põrsas vardas. Taimetoitlastele …
Mandariinipuu
Mandariinipuu
Goiania
photo by: ACraw