Cuiabá -> Porto Velho

Porto Velho Travel Blog

 › entry 12 of 18 › view all entries
Cuiabá - Telefonikabiin tänaval. Kohaliku Tuiuiu-linnu kujuline.

Cuiabás läks elu nii kiireks, et netti eriti ei jõudnudki. Vahepeal olen juba edasi liikunud ja praegu olen hoopis Porto Velho nimelises linnas. Mida kaugemale sisemaale ma jõuan, seda aeglasemaks läheb internet, hehe... fotosid on kogunenud palju, agamugavat võimalust neid netti üles panna pole veel leidnud. Homme ehk lähen otsin linna peal, kas on mõni kiirema ühendusega punkt olemas.

Cuiabá oli ülilahe. Üritusi ega midagi linna peal ei tominud ja suur turismikeskus ta ei ole (Cuiabá on vahepeatus enne seda, kui turistid sisenevad Pantanali loodusparki...üks maailma suurimaid...sinna ma kahjuks ei jõudnud - aeganõudev ja üsna kallis lõbu). Aga inimesed on Cuiabás lahked ja sõbralikud. Nende kahe ja poole päeva jooksul, mis ma kohalikus hostelis veetsin, leidsin mitu sõpra ja ei veetnud minutitki üksi (sellepärast ei jõudnud netti kah).

Cuiabá - mingi pangahoone klaassein; vastasolevad palmid ja mhoone peegelduvad hästi.
Kohe sinna jõudes pakkus hosteli omanik Ruy mulle piraajasuppi... ise püüdis piraajad, ise keetis supiks kah. Täitsa maitsev oli. Muidu sain kah kohalikega jutu peale ja kaks päeva tiirutasin nendega linna peal ringi, sõime kohalikke sööke ja mängisime palju piljardit (muud seal teha ei olnuyd, hehe).

Üke vahva kokkusattumus oli kah. Teisipäeval linnas jalutades küsisime ühe kohaliku keskealise mehe käest teed. See, nähes et me pole kohalikud, küsis kust me pärit oleme. Me siis kõik tutvustasime ennast. Kuuldes, et ma olen Eestist, lõi mehe nägu särama ja ta hõikas mulle vast "Esti! Esti!". Hehehe.... vana töötab juba aastaid Pantanali pargis giidina ja kohtab seal palju turiste. Eks seal ole siis eestlasi ka juba käinud, sest vana oskas mulle öelda terve rea sõnu ja fraase eesti keeles. Vahepeal läks soome keelega segi, aga üldiselt vägev. Mul jäi igatahes suu lahti. Hiljem õpetasin ühele kohalikule tüdrukule kah mõned fraasid ja tegin isegi ühe väikese video. Kui kiirema neti leian, siis laen siia üles kah.

OK, praegu aeg minna süüa otsima. Paadipileti Manausesse ostsin kohe kohale jõudes ära. Laupäeva hommikul kella kaheksa ronin paadile, kaks ja poole päeva loksun võrkkiiges ja ersmaspäeva õhtul jõuan Amazonase osariigi pealinna Manausesse. Aga enne minekut kirjutan siia veel Porto Velhost.

Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Cuiabá - Telefonikabiin tänaval.…
Cuiabá - Telefonikabiin tänaval…
Cuiabá - mingi pangahoone klaasse…
Cuiabá - mingi pangahoone klaass…
Piraaja. Ei ole küll seesama isen…
Piraaja. Ei ole küll seesama ise…
Porto Velho
photo by: AndySD