Cuiabá, Mato Grosso

Cuiaba Travel Blog

 › entry 11 of 18 › view all entries

Seekord siis tervitused Cuiabá nimelisest linnast. Hakkasin eile õhtul Goiâniast bussiga tulema ja täna hommikul jõudsin siia kohale. Veel teel olles panin tahele, et hakkan tõesti Amazonase lähedusse jõudma. Kui meie mõistes on mets siiski hulk vertikaalses asendis puid, siis siin on mets lihtsalt üks roheline pusa. Bussi aknast välja vaadates polnud aru saada, mis taimed mis suunas kasvavad, või kus algavad-lõpevad. Sellisesse metsa ei saa ära eksidagi – sinna pole lihtsalt võimalik sisse pääseda. Muidu oli terve maantee täis raskeid pikamaa veoautosid. Meie buss oli nende taga pidevalt kinni (mõned läksid ikka väga aeglaselt) ja muid sõidukeid oli teel näha üliharva.

                                        

Cuiabá on tuntud kui niiske ja palav, aastaringse troopilise kliimaga linn (nii vähemalt väidavad kõik turistiraamatud ja kohalikud elanikud ka). Aga täna on siin millegipärast jube külm. Öösel sadas terve tee kõvasti vihma... praegu on see järgi jäänud, aga jätkuv pilvisus ja külm temperatuur meenutavad mulle sellist jahedamat Eesti suve. ...või tegelikult isegi midagi hullemat. Ma ei osanud sellist ilma oodatagi ja praegu kaalun tõsiselt linna peale minemist ja ühe dzempri või kampsuni ostmist. Siin hostelis, kus ma peatun, pole otse loomulikult tekki kah...aga õnneks õppisin ma juba ammu ära, et Brasiilias tuleb reisida oma tekiga (isegi lõuna pool..Rios näiteks, antakse hostelis külalisele pealetõmbamiseks maksimum voodilina).

 

Praegu pole muud veel teha jõudnud. Kaevasin nats netis ringi ja leidsin mingi kohaliku tüdruku, kes natuke linna lubas näidata. Eks ma natuke puhkan siin ja siis helistan talle. Cuiabá'sse jään kaheks ja pooleks päevaks...kolmapäeva õhtuks on mul juba olemas pilet veel kaugemasse Porto Velho linna, kust algab mu paadiseiklus.

Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Cuiaba