Brasilia (Brasiilia pealinn)

Brasilia Travel Blog

 › entry 7 of 18 › view all entries
Vaade linna äärest
peale 30 tundi bussis istumist olen j'oudnud Brasiilia pealinna (Brasiliasse). Seiklen hetkel yhe kohaliku ylikooli territooriumil ja leidsin isegi yhe avaliku internetiga arvuti...aga praegu ei joua pikalt kirjutada. Yhel kohalikul professoril oli lausa vaba korter yle - peatun ajutiselt seal. Homme kirjutan rohkem.

Brasília, 18. juuni

Nüüdseks olen siis Brasílias olnud juba 24 tundi ja natuke linna kah näinud. Brasília linn ehitati 1950-ndatel sõna otseses mõttes tühja kohe peale. Riigi mõjusfääri laiendamise üks osa tollal oli pealinna viimine Rio de Janeirost sisemaale. Brasília ehitatigi ühele sisemaisele peaaegu et kõrbealale (siin on väga kuiv), nullist üles. Et riigi suursugusust korralikult kajastada kutsuti Brasíliat planeerima riigi parimad arhitektid (muuhulgas ka kuulus Niemeyer – Brasiilia arhitektuuri suurnimi).

Brasília linna plaan (lennuk)
Tulemuseks sai suur, hoolikalt planeeritud linn, mis täis arhitektuuriimesid, ohtralt skulptuure ja muud sellist.

Brasília linna plaan on enam-vähem lennuki kujuline (kogemata või meelega, pole teada...erinevaid legende on palju). Keskel jookseb suur ja lai kesktee (via principal) – ühel pool neli sõidurida, teises suunas neli sõidurida, ja kahe suuna vahel mõnesajameetrine lai murulahmakas. Selline tee läbib tervet linna ja lõikab ta kaheks pooleks – lõuna- ja põhjapooleks. Muruluhmakas kesktee suundade vahel on nii-öelda püha maa-ala. Sinna ei või niisama igasugust jama ehitada...ainult muuseume ja tõeliselt suursuguseid ehitisi. Kuna Brasília sisemaal on vaba maad rohkem kui küll, siis on kõik mõõtmed siin juba suured (nagu see mõnesajameetrine sõiduradade eraldaja).

Arhitektuuriüllitis #1 (muuseum)
Mõlemal pool keskteed on enamasti muuseumid ja valitsuse hooned. Need on samuti üksteisest paraja vahemaaga, suurte esinduslike platsidega igal küljel, ja igaüks omamoodi mõne arhitekti poolt kokku pandud.

Linna lõuna- ja põhjatiivad on põhiliselt elamurajoonid koos väiksemate hoonete, koolide ja kaubanduskeskustega. Ise peatun kah hetkel ühe tuttava-tuttavale professorile kuuluvas korteris Brasília põhjatiivas.

Täna hommikul võtsin ennast kokku, sõitsin bussiga selle “lennuki” sabaotsa ja hakkasin sealt jala tulema ja neid suuri ehitisi vaatama. Kõiki pilte ei mahu siia panema (üle saja), osad on Picasas kah üleval. See jalutuskäik risti läbi linna ja tagasi võttis oma kolm tundi aega.

Arhitektuuriüllitis #2 (katedral)
...jalad on küll täitsa läbi. aga linn on muljetavaldav. Enamjaolt on Brasiilia üks suur segadus ja korralagedus, aga pealinna rahvas on sellest ülikorrapärasest planeeringust midagi vist õppinud – Brasília on esimene koha Brasiilias, kus autod tõesti peatuvad niipea kui inimene teele astub. Vaat sellist asja poleks osanud unes kah näha.

Praegu olen kõndimisest rampväsinud. Lähen uurin natuke kohalikke raamatupoode (siin naabruses on neid hulgi) ja kui kohe ennast pankrotti ei aja, siis leian ehk midagi süüa kah. Professor Mércia küsis minu käest eile, et kas ma kohaliku muusikakooli inimestega kah kohtuda tahan. Brasília ülikool on üsna tuntud ja heal tasemel – ütlesin, et miks mitte. Praegu just Mércia helistas ja ütles, et mind on juba kooli kalendrisse pandud ja homme kell 10 pean loengu õpetajatele ja kell 11 õpilastele... no tohhoo üllatust. Eks ma pean siis nüüd kähku leiutama mingi loengu, mida siinsele rahvale ette kanda.  Homme peale lõunat olen siis jälle turist.


Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Vaade linna äärest
Vaade linna äärest
Brasília linna plaan (lennuk)
Brasília linna plaan (lennuk)
Arhitektuuriüllitis #1 (muuseum)
Arhitektuuriüllitis #1 (muuseum)
Arhitektuuriüllitis #2 (katedral)
Arhitektuuriüllitis #2 (katedral)
Katedral seest
Katedral seest
Arhitektuuriüllitis #3 (valitsuse…
Arhitektuuriüllitis #3 (valitsus…
Brasilia
photo by: vulindlela