Aracaju, Sergipe

Aracaju Travel Blog

 › entry 5 of 18 › view all entries
Nonii... vahelduseks olen jälle uude linna kolinud. Seekord on peatuspaigaks Aracaju nimeline linn Sergipe osariigis. Tuni Salvadorist bussiga ja jõudsin eile õhtul üsna hilja.
Bussisõit on siin muide omaette elamus. Paljudes asjades on Brasiilia veel kolmas maailm, aga bussiliikluse koha pealt, ja eriti veel pikamaabussiühenduse koha pealt on Brasiilia siiani parim, mis ma näinud olen. Salvadori ja Aracaju vaheline ots on umbes 4h30min. Kilomeetrites ei oska öelda. Bussipilet R$40 (ehk 240 eeku). See on kõige odavam variant, niiöelda tavaline klass (on kallimaid ja uhkemaid bussiliine ka). Aga see lihtklassi buss on selline, millist Eestis vist ei leidugi. Kena kahekordne buss; kõigi istmete seljatoed käivad nii madalale, et saab rahuga magada (ma arvan, et vähemalt 45 kraadi); istmete vahed on nii laiad, et isegi minusugune pikk latt saab rahus jalad sirgu ajada; igal istmel on veel eraldi jalgade tugi (selline nagu vingematel tugitoolidel, mis toetab jalgu põlvedest kuni kandadeni välja); bussis on mõlemal korrusel külmik veega; LCD telerid filmidega; See on siis see lihtklass, ehk see kõiga odavam variant. Sealt edasi tulevad bussid, kus istmed käivad päris vooditeks, külmkapile lisaks on alati kuum kohvi ja snäkid, tekid-padjad jne. Seekord ma tiirutan nii pikalt ringi (ja üle poole reisi eelarvest läheb transpordi peale), et selle uhkema klassiga ma vist reisima ei satu. Aga selliseid viletsaid busse nagu meil näiteks Viljandi-Tallinn liinil on, pole siin vist nähtudki....
Nii palju siis bussidest. Kui kohale jõudsin, jätsin oma kodinad Victori juurde (seesama, kelle ema majas ma Salvadoris ööbisin; Victor ise elab ajutiselt Aracajus ja mängib kohalikus sümfooniaorkestris kontrabassi) ja läksin kohalikku ööelu uurima. Ajasime hunniku orkestrirahvast kokku ja läksim kohalikku jaanipäeva tähistama. Siin kestavad jaaniüritused terve juunikuu ja iga päev, kaasa arvatud äripäevad, toimub linnas hunnik kontserte ja pidusid. Jaanipäeva puhul mängitakse põhiliselt akordionimuusikat...aga head tantsumuusikat, mitte sellist süldiläbu nagu meil. Või tegelikult....süldiläbu on siin kah piisavalt, aga nendele pidudele ma eriti tihti õnneks ei satu. :)
Pidu oli vinge, tantsida sai parajalt. Peod ja kontserdid on siin jaani puhul enamasti tasuta - kah hea variant. Üks mu lemmikumaid asju siinsetel pidudel on joogid. Tüüpiline Brasiilia jook (lisaks õllele - õlut juuakse siin paaaaalju) on umbes selline: paned klaasi mingi puuvilja või marja - Ütleme peotäie maasikaid - lööd suhkruga segi, peale jääd ja viina, vahel veel kondenspiima kah, ja ongi olemas magus puuviljakokteil väikese nviinapõhjaga. Täitsa joodav värk. Klassikaline jook on caipirinha - laimitükid suhkruga, jää, ja cahcaca ehk sukrurooviin. Aga järjest enam on kohalikud hakanud eelistama klassikalist viina (eriti Smirnoffi; Smirnoff on siin ülipopulaarne) ja teisi puuvilju, nimetades joogi ümber frutaroska'ks.
Muud tarka pole veel teinud. Täna ärkasin üles, vaatasin telest Euro Cup'i ja venitasin ennast siia netipunkti. Pilte pole ka teinud - pidevalt läheb meelest kaamerat kaasa tarida (Brasiilia tarkus ütleb, et parim variant on minna tänavale ja käekotti üldse mitte kaasa võtta....ja nii jääb ka kaamera koju). Mõned pildid Salvadorist on Picasas üleval (http://picasaweb.google.com.br/Kristonia/SalvadorBahiaJuuni2008?authkey=ddHONmvWdJs).
Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Aracaju