Aracaju, Sergipe 2

Aracaju Travel Blog

 › entry 6 of 18 › view all entries
Nonii - välgu kiirusel on kätte jõudnud minu viimane õhtu Aracajus. Siin on jaanihooaeg juba nii kõvas hoos, et linnas peale üldise pidutsemise palju muud ei toimu. ja ega minagi nende viimase kolme päeva jooksul palju päevavalgust pole näinud. Neljapäeva õhtusl läksin enam-vähem ussijaamast otse kesklinna peole; Reedel sama ja laupäeval kah. Terve Aracaju kesklinn oli nii paksul rahvast täis, et liikuda üle meetri minutis ei olnud võimalik. Kesklinnas oli ühel väljakul püsti pandud kaks lava kõrvuti - ühel laval esines bänd ja teisel järgmine bänd samal ajal valmistus. Ja nii ilma vahedeta kella seitsmeni hommikul välja. Selleks ajaks, kui ma ennast koju vean ja mingi hommikusöögi leiutan, on päike juba ammu kõrgel taevas. Pimedaks läheb siin aga vara (sest ekvaatorile nii lähedal). Kella 5 paiku hakkab hämarduma ja kella kuueks on kõik kottpime. Seega poole lõunani magades saab päikesevalgust tõesti vähe näha, hehe.

Victor on natuke vilets turistide vastuvõtja - nende kolme päeva jooksul olen näinud parajalt pidusid ja kontserte (ja telekast palju jalgpalli), aga vähe Aracajud. Pilti pole siiani millestki teinud. Aga Victori sõnul on Aracaju nii jama linn, et siin polegi midagi näha. Ma seda väidet päris kullana ei võta - igas linnas on midagi ikka teha-näha - aga eks ta samas ole vist osati tõsi kah, sest Aracaju pole just tuntud turismipunkt. Suuruselt on Aracaju umber Tallinna mõõtu (poole miljoni jagu elanikke), aga atmofäärilt on ta 100% pisike külake. Täitsa naljakas - tänaval käies ei teki absoluutselt keskmise suurusega linna tunnet.

Paariks päevaks kaon nüüd radarilt ära. Homme hommikul kell 6 lähen bussi peale, et sõita edasi Brasiilia pealinne Brasíliasse. See on umber 30 tunnine reis ja kohale peaks ma jõudma siinse aja järgi teisipäeval lõuna paiku (Eesti aja järgi siis õhtul kell kuus ehk). Brasílias võtab mind vastu ühe mu endise professori sõbranna - kah muusikaõpetaja ja paistab, et kuagi ammu isegi Eestis käinud. Eks ma uurin sede kohale jõudes lähemalt. Väike Vana Tallinna pudel on igatahes kingituseks kaasas. :)
Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Aracaju