Dobrý začiatok / Good Begining

Warsaw Travel Blog

 › entry 3 of 28 › view all entries
Národné múzeum - miesto stretnutia / National museum - meeting point
Dobrá nálada a pohodová idylka pokračuje aj v Poľsku. Vylepšili sme si ju v Krakowe. Nie, nič sme nevypili alebo nepoužili iný "doping" :-) Vďaka skvelému značeniu sme sa trochu povozili po meste a spoznali tajomné mestské zákutia. Nakoniec sme odbočku do mesta využili na zastávku na pumpe. Po chvíli motkania sme už zasa boli na hlavnom ťahu smer Varšava.

    Aby som nezabudol, na cestách nás prekvapila jedna zaujímavosť. Spočiatku sa nám zdalo zvláštne, že po klasickej dvojprúdovej ceste jazdia miestami až tri, príp. štyri autá vedľa seba. Vysvetlenie sa hneď našlo. Stačilo totiž naznačiť, že chceme predbiehať a už sa autá v našom pruhu uhýňali ku krajnici a autá v protismere tiež a tak sa dalo ísť stredom.
Križovatka s palmou ? sami sme tomu neverili :-) / Crossroads with the palm tree ? We also can't believe
Super zistenie :-).

Ako sme sa tak blížili k Varšave, zrazu ma za volantom osvietilo. Nie nebolo to auto z protismeru, ani slnečné lúče. Bol to záchvat nápadov. Spomenul som si, že v hlavnom meste máme kamaráta Piotra a jeho frajerku Blanku. Neváhali sme ani chvíľku a už sa éterom niesla smska s infoškou, že budme prechádzať Varšavou. Piotr však našu správu nenechal len tak a hneď nás začal prehovárať, aby sme ostali až do rána. Spočiatku sme váhali, ale nakoniec po pár vymenených smskách a tuhom rozmýšľaní sme ponuku prijali. Dohoda znela, že sa stretneme o piatej pred národným múzeom. Podľa Piotrových pokynov sme mali ísť stále po hlavnej ceste až do stredu mesta, kde prídeme na kruhový objazd, v ktorého strede rastie palma. A pár metrov za ňou je aj múzeum. Najprv sme si mysleli, že máme nejaký jazykový problém alebo, že sme obeťou nejakého blbého vtipu. Ako môže vo Varšave v strede miesta rásť palma ???

No úplne jednoducho. Tak ako každý iný strom. Nechcelo sa nám až veriť, keď sme ju zbadali. Pri múzeu sme boli o čosi skôr, tak sme sa vydali do mesta okuknúť ho trošičku, ale hlavne niečo zjesť.
Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Národné múzeum - miesto stretnu…
Národné múzeum - miesto stretn…
Križovatka s palmou ? sami sme to…
Križovatka s palmou ? sami sme t…
Tu niekde sme / We are somewhere t…
Tu niekde sme / We are somewhere …
Palác kultúry
Palác kultúry
Varšavské uličky / Streets of W…
Varšavské uličky / Streets of …
Natáčam dokument / preparing doc…
Natáčam dokument / preparing do…
Aj takto sa v Poľsku jazdí :-)
Aj takto sa v Poľsku jazdí :-)
Chopinov park
Chopinov park
Chopinov park / Chopins park
Chopinov park / Chopin's park
Chopinov park
Chopinov park
Palác kultúry v noci / Culture p…
Palác kultúry v noci / Culture …
Nočná Varšava...
Night view to…
Nočná Varšava... Night view t…
Warsaw
photo by: scarlettwitch