Go East...

Poprad Travel Blog

 › entry 1 of 28 › view all entries
Hmm... ako začať po takom dlhom čase  ??? Ale vlastne už viem. Jedného krásneho dňa som sa začítal do nemenovaného časopisu o turistike a našiel som tam pár obrázkov z Estónska, konkrétnejšie vodopád Keila-Joa. O pár dní neskôr sa mi do rúk dostal iný časopis. Tento je o cestovaní a obálkou sa nápadne podobá na jeden veľmi známy, taký ten so žltým rámčekom. A tam bol článok o živote v pobaltí.
Nedalo mi to a prebehol som web a povedal si: "No čo, veď v lete aj tak všetci cestujú za teplom na juh, tak ja to otočím a pôjdem na sever."
Keď som našim oznámil, že v lete sa chystám do bývalého Sovietskeho zväzu, nestretlo sa to s veľkým nadšením. No neskôr sa situácia zmenila a dokonca som bol poinformovaný ako to tam kedysi vyzeralo. Teraz už len nájsť spolucestujúcich. Našli sa. Najprv sme mali ísť štyria. Ja, Katka, Šiki a Marcel. S ním to bolo dohodnuté tak, že vezme aj auto, keďže má kombíka. Nakoniec Marcel kvôli podnikateľským aktivitám odmietol a tak sme prišli aj o veľké auto. Nahradila ho moja "Lienka" - skvelá to červená Felicia.

Týždne získavania informácií a dni príprav sa zmenili v realitu. Je piatok, skoré ráno. Teda skoré ako skoré. Presnejšie je šesť hodín a nastupujeme do "Lienky". Presúvame sa do centra mesta, kde sa pridáva aj Šiki, trošku usporiadame kufor, vynulujeme počítadlo kilometrov a vyrážame.
Prvá prestávka prišla ani sme sa poriadne nenazdali. Stojíme v Spišskej Belej na pumpe, tankujeme plnú, dofúkame kolesá na predpísaný tlak, kontrolujeme svetlá, blinkre a poďho, Lysá Javorina a Poľsko nás čakajú. Naším dnešným cieľom je Bialystok a blízke okolie. Potajomky dúfame, že sa nám tam podarí bez problémov nájsť nocľažisko.

Palubné hodiny ukazujú 8:00 hod., keď prekračujeme Slovensko-Poľské hranice.
Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Poprad
photo by: Nomad9889