A je tu štvrtok...

Andalsnes Travel Blog

 › entry 13 of 29 › view all entries
Tradičná fotečka pred "jakou zlatou" chatičkou
Ráno sme sa zobudili - vlastne Michi * má vojenskú výchovu z domu a všetkých nás pobudila. Po tradične výdatných raňajkách a zopár roztrepaných debničkách s jedlom (keď Bacil rozbil aj hrnček z Lillehammeru) sme sa natrepali do Nora a chceli sme sa presunúť do základného tábora. Ochotná Vanda už utekala odniesť kľúč od chatky a zavesiť ho, aby visel na háku. Chlapi však zistili, že kľúč od auta odstal zamknutý v chatke. Vanda síce má skúsenosti s orientačným behom, ale keďže sme ju začali volať späť aj s kľúčom, bola dosť dezorientovaná. Nakoniec sa Drobec vtrepal do chatičky cez okno.
Vyrážame. Dnešným naším cieľom je tip zo sprievodcu - kopec Ottarbu. Ujo na benzínke nám poradil kade ísť. Presun na miesto dočasného odpočinku Nora a výstup na vrchol Nadmorská výška 715 metrov.
A takýto bol výhľad z kempu
Kým sme sa my dve s Michi dodzigali na štít, Hošovci už boli dávno prezlečení, oddýchnutí a kebyže tam bola práčka, určite by stihli vyprať aj jednu dávku prádla.
Výhľad bol perfektný, ale iný snáď v Nórsku ani nie je (...kým nestojím pred objektívnom).
Cestou dole sme zasa chceli, aby si Hošekovci oddýchli, tak sme im umožnili mať riadny nástup. Bacil s nimi držal krok. Nejaký frajer sa preháňal na stíhačke pomedzi štíty. Len tak tak to stihol a nezapichol to medzi štíty. Pred výstupom na vrchol sme ešte absolvovali vonkajšiu prehliadku jedného dreveného kostolíka, v ktorého blízkosti bol cintorín. Potom sme vyrazili do Ålesundu.
Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Tradičná fotečka pred jakou zl…
Tradičná fotečka pred "jakou z…
A takýto bol výhľad z kempu
A takýto bol výhľad z kempu
Vrcholové družstvo čaká na od…
Vrcholové družstvo čaká na "o…
Fantastický výhľad z Ottarbu - …
Fantastický výhľad z Ottarbu -…
A ešte pohľad trochu viac doprava
A ešte pohľad trochu viac doprava
Andalsnes
photo by: Koralifix