Zasa tá príroda...

Balestrand Travel Blog

 › entry 17 of 29 › view all entries
Pôvodný plán bol privstať si o 7:00 hod., ale keď náš kohút kikiríkal, už sme si akurát tak mohli... hodinky prekucic o 2 hodiny nazad. Hoša to nerozhádzalo, postavil imaginárny vianočný stromček a rozdal darčeky. My sme sa jemu poskladali na čarovný rám na obraz a on, nevďačník, ho v chatke nechal. Magický dátum do našej "rodiny" veľa pohody nepriniesol. Všetko to začala Andrea (tota čaja z džipieska), ked dodzigala navigáciu. Dorýpeme sa do Helly a koniec cesty, len trajekt do 2 smerov. Rozhodli sme sa nalodiť na ten skorší - do Sankviku. Keď nás teta Nor(i)ka porátala, vytasila som na ňu kreditku, lebo hotovosť sa pred víkendom prudko míňala. Čajočka zagúľala očami a poslala nás, že keď xceme platiť kartou, máme navštíviť nejaký ticket office na lodi.
Ta cleých 15 minút, čo sme sa plavili, sme kutrali pomaly aj v podpalubí a terminálu na karty nikde. Táto udalosť nás úplne dorazila...
Odvtedy platíme kreditkou všade. Drobec navrhol, aby sme sa ubytovali v Ballestrande, ale žiadnu nám vyhovujúcu HYTTE sme nenašli, tak sme sa aj s Norom vydzigali na kopec, kde je aj sobom vstup zakázaný, bo dole bránička. Hore na Saurdalene sme si uvarili plný hrniec polievky a faaajnú kávu. Od okoloidúcich sme sa dozvedeli, že neďaleko je nejaké jazierko, no z ich polhodinky sa vykľula hodinka a z jazierka močiar. Nevadí...
S Hošom a Johan sme sa vydali na prieskum domčeka na stračej nôžke, ku ktorému sa bolo treba prebrodiť... Voda vôbec nebola studená, ale ten domček bol iba odrb. Samozrejme, že sme sa tam dzigali zbytočne, lebo bol zamknutý.
.. Tak nás aspoň Johan trošku vyplašila, keď sa strepala zo skaly...
Prežila to, tak sme sa vydali na cestu nazad.
  • Na výlete hovorí Hošo Vande, Johan, Michi a Lenke (ktovie, prečo práve im....?!): "Baby, tam nechoďte, to je chodník pre kravy..."
Podarilo sa nám nájsť aj trajekt, kde akceptovali platbu kreditkou. Bolo už neskoro aj klíma zhustla medzičasom, ktak sme sa vydali hľadať, kde by nás prichýlili. Nebolo to jednoduché, ako v predchádzajúce dni, ale vyšlo to. Posledná chatka v poslednom kempe, susedia s malými deťmi, dokonalá pohoda. Haha.
Po večeri a prezentácii sme sa ešte vybehli zoznmiť s okolím, pokecať s rybárom a poprovokovať českých "spolubydlících" z kempu. Ako poznamenal (tuším, že) Hošo, za informáciu o "platení" za trajekt by sme v českom časáku Treking dostali isto cenu roka. Hihi.
Noc prebehla bez rozbitého nosa aj iných újm na zdraví, len Johan & Hošo po traumatizujúcom zážitku s muchou v trenkách, ktorý sme si museli chtiac-nechtiac všetci vypočuť, vstali akísi vysmiati na druhý deň...
  • Johan: Akú minerálku máte najradšej ?
  • Michi: Gazdovskú...
Šoféruje Hošo. Klasicky sa obzerá po okolí, na ceste má ovcu, ktorú si skoro nevšimne a prejde ju. Jeho argument? "Mohli sme mať kebap a pre Johan ovčie rúno na exzém..."
Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Balestrand
photo by: drobec