Večera v cudzine...

Ljungskile Travel Blog

 › entry 7 of 29 › view all entries
Bacil s Drobcom sa pokúšajú spojazdniť varič
Krásny deň sme začali ešte vo Švédsku a vlastne ešte deň predtým...
Prvá "svätá" večera.
Konečne sa rozhodlo, že budeme mať teplé jedlo!!! No predtým, ako sme rozbalili variče, museli sme si nájsť vhodné miesto (s lavičkou alebo iným úložným priestorom, ďalej od benzínky a s nepodstatným priestorom na cvičenie aerobicu).
Prvý pokus nevyšiel - možnosť vzbĺknutia benzínky.
Druhý pokus na začiatku nevyzeral moc nádejne, ale.... dve drevené lavičky (a hlava švédskeho národného hrdinu) nám umožnili mať po dvoch dňoch teplé varené jedlo. Za hlavného šéfkuchára sme vymenovali Bacila, ale až potom, ako si dal predjedlo pred francúzskou polievkou - banán. Keďže švédske počasie nás privítalo "krásnym slnečným" (počasím) prvé zahrievacie kolo aerobicu absolvovali: Hošo, Lenka, Johan, Michi (predcvičovateľka) a Vanda.
Vodička sa varí a my mrzneme...
Po náročnom vyberaní ešusov a nekonečnom čakaní na horúcu vodu sa rozhodlo pre druhé kolo zahrievacieho aerobicu. Toho sa zúčastnili už iba Michi, Johan a Vanda. Posledné rytmické odpočítavanie aerobických krokov...A IDE SA JESŤ!!!
Ako prvému sa dostala polievka Hošovi, potom Vande... a ostatným štyrom. Pri jedení sme toho moc nenarozprávali, ale keď niekto niečo zapotil, tak to stálo za vypľutie polievky. Kým vychladol varič a lampa, Lenka a Johanka (biela technika) išli poumývať ešusy a ostatní sa pobalili alebo si dali mentosku. Potom už iba párminútovné čakanie na umývačky a ... DOBRÚ NOC (väčšina).
Drobec si sadá za volant a vyráža na sever.... smer Nórsko.

Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Bacil s Drobcom sa pokúšajú spo…
Bacil s Drobcom sa pokúšajú sp…
Vodička sa varí a my mrzneme...
Vodička sa varí a my mrzneme...
A je to tu... teplučká polievka …
A je to tu... teplučká polievka…
Ljungskile
photo by: drobec