EuropeNorwayFlam

Sneh, ľad ... teraz v lete ?

Flam Travel Blog

 › entry 18 of 29 › view all entries
Vikryri sa volala vraj tota džura dze sme spali. Deň predtým sme sa dohodli, že by bolo lepšie ráno skôr vstať, aby sme toho viac stihli. Ráno sa tento nápad však s veľkými ováciami nestretol. Budíček bol síce o 7:30, no nepodarilo sa nám z kempu vydžadať aj tak skôr, ako o necelé 2 hodinky. Plánovali sme ísť do Flåmu, tam sa previezť nejakým "prenádherným" vláčikom a pokračovať ďalej do Bergenu.

Sotva sme vyrazili, bola zastávka pri ľadovcovom jazierku, kde sa nám opäť raz predviedol študent telovýchovnej fakulty Hošo, keď zo seba strhol všeok odev a dzigol sa rovno do toho sotva roztopeného ľadu. Nás to pobavilo, ale japonským turistom, teda hlavne turistkám z autobusu prechádzajúceho okolo išli ruky odpadnúť, jak tlieskali a kútiky urvať od smiechu.
..
 
Keď sme všetko patrične sfotodoku-dementovali, vybral sme sa ďalej. Cestou do Flåmu sme sastihli prevteliť do niekoľkých známych osobností, konkrétnejšie do Madony (ja), psíka Maťa (Vanduš), Johna Slotu (Lenka), červej Karkulky (Johan) alebo Juraja Baču (Hošo)...

Vo Flåme sme s Drobcom povymetali informácie a pridali sa k ostatným účastníkom zájazdu pri rozdžubovaní penežoch v suvenír shope. Hneď po, sme doplnili svoje peňaženky vo výhernom zmenárenskom automate, dali si zmrzku (teda vlastne Hot-Dogy) a vybrali sa zase "o dům dál". Jááj a vlastne kvôli čomu sme tam prišli - za železničku, ktorou sme sa chceli previezť pýtali nekresťanské peneži, kartou sa platiť nedalo a trajekt, ktorým sme sa chceli preplaviť do Bergenu bol iba pre ľudí, a keďže my bez Nora ani na krok, išlo sa ďalej PO VLASTNÝCH.
 

A bolo to dobré rozhodnutie. Cestou sme si dali okruh cez najdlhší tunel na svete (24,5 km) a nazad cez serpentíny s prevýšením 1300 metrov. Parádička. Cesta opäť úzka, tak sotva pre jedno auto, nieto ešte pre pasúce sa kravy, kozy, ovce, soby (jaj, sorry, soby nie, ale chcela som Lenke urobiť radosť) a Nora, ale tentokrát potlesk pre vodiča Bacila. Na vrchole sa Hošo nedal ukecať na kúpanie, ale s fotákmi sme sa tam opäť poodbavovali. Cesta do Bergenu sa tým pádom trošku "pretiahla" a aj sa rozpršalo, tak sme si prehliadku mesta nechali na ďalší deň.
Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
Vchádzame do najdlhšieho tunela …
Vchádzame do najdlhšieho tunela…
Najdlhší tunel na svete - meria …
Najdlhší tunel na svete - meria…
Výstavba tunela trvala len 5 roko…
Výstavba tunela trvala len 5 rok…
Sognefjord je najhlbší fjord v N…
Sognefjord je najhlbší fjord v …
Vyhliadková plošina nad mestečk…
Vyhliadková plošina nad mesteč…
Flam, Laerdalstunnelen, Bergen
Flam
photo by: mountaingirl