kanion Yellowstone

Yellowstone National Park Travel Blog

 › entry 10 of 21 › view all entries
a tu za nami już kanion rzeki Yellowstone
---> /PL/
Z Momotów jedziemy do kanionu Yellowstone, po drodze stoimy w korku (korek w parku narodowym hahaha, dobre!) spowodowanym remontem drogi, chcemy zboczyć z trasy i obejrzeć 'kamienne drzewa', ale niestety szlak jest zamknięty - remont - więc dajemy po garach i mkniemy przed siebie. Gdy jest jakiś punkt widokowy - zatrzymujemy się zawsze - i tak miejsce za miejscem zbliżamy się. W końcu dojeżdżamy do Canyon Village. A że już późno - idziemy najpierw na kawę i jakieś ciastko a dopiero potem ruszamy na spotkanie z przygodą:
rzeka Yellowstone i jej kanion - od brzegów kanionu wzięła swą nazwę a za nią i cały park. Niestety zdjęcia nie oddają tego, jak jest głęboki kanion i jak balansujemy nad jego przepaścią ;)
Jedziemy dalej do wodospadów, najpierw dolne Lower Falls - tu trzeba zejśc dobre kilkaset metrów krętą scieżynką  na dno kanionu tuż nad sam wodospad - zejście jest łatwe i proste ale co czeka nas jak bedziemy wracać?? Wodospad jest wspaniały! Rozbryzgujaca woda tworzy mgiełkę, która wraz ze złońcem wyczarowuje tęczę! Upajamy się widokiem i wydurniamy :).
2 dudes and the waterfall
potem wspinamy się z powrotem do samochodu i jedziemy kawałek dalej do punktu widokowego (Upper falls view) tu widok jest przepiękny - i to tu na platformie nad przepaścią - wiatr zwiewa Gosi czapeczkę - która na zawsze już zostanie w kanionie Yellowstone.
Następnie przejeżdżamy przez most na druga stronę rzeki, gdzie robimy sobie piknik i bawimy się z wiewiórkami. Potem idziemy jeszcze oglądnąć Górne Wodospady i z Maciorem postanawiamy zejść na platformę widokowa szlakiem Wuja Toma. Znikamy w kanionie - droga idzie ostro w dół  a potem setki schodów zawieszonych nad przepaścią. W końcu docieramy na sam dół - gdzieś w połowie wysokości wodospadu - Przepięknie! Jesteśmy tu sami (mało kto tu dociera ze strachu przed wspinaczką powrotną hahaha) więc w spokoju możemy cieszyć się widokiem.
now, i can rest some
Na szczęscie jesteśmy po ocienionej stronie kanionu, więc upał nie daje się tak we znaki - co jest dość istotne w obliczu czekającej nas wspinaczki na samą górę. Liczyliśmy schodki, ale w okolicach 470 zgubiliśmy rachubę, i nie wiemy ile ich mogło być, ale jeszcze grubo ponad to co naliczyliśmy haahah, może to i lepiej że nie wiemy:P. W końcu dochodzimy na sama górę - zmęczeni jak psiaki ale szczęśliwi i bogatsi o to doświadczenie. Potem już pod wieczór - wracamy kilkadziesiąt mil do domu (czyli do motelu) i zmachani rzucamy się na chwilę na łóżko.
Wieczorem, gdy już zachodzi słońce idziemy na kolację do miasteczka - wybraliśmy chińszczyznę - i nie zawiedliśmy się.

---> /EN/
From 'Mommoths' we are going toward Canyon Village, where we want to visit the canyon of Yellowstone river.
no i my przy wodospadzie Upper Fall
But first we have to stay some on the road - traffic jam in the National Park!!!! hahaha! All because of road construction. We want to visit the Petrified Trees - but the trial is under reconstruction as well, so we are going straight to Canyon Village. It's been late as we arrived so we had some coffe and a cake at the bar at visitor center. Then we went to the Lower Falls - there was narrow trial path going down few hundrets feet at the edge of the falls - we got down and could be like in a heaven - the water and the wind made a beautiful work with the sun - rainbow over the canyon! We had such fun viewing this - and making some foolish things ahah. Then we climbed back up to the top of the canyon got into the car and rode a bit to the next point: Upper Falls View, where we could admire the entire Yellowstone Canyon and where Gosia lost her hat, which was taken by the wind and will stay in the canyon for ever hahaha.
wielka trójka

We kept moving along the Canyon - we cross the river on a brigde and go for a picknick (it's well thought to put here those tables with sits for tired travellers), then to another view point over the Upper Falls. Me and Macior decided to get down to the special view platform on the Uncle Tom's trial - which is like going down few hundreds of meters (and the same way up:/ when going back). We arrived there on the platform, which was in about the half way to the bottom of the canyon. The platform hangs at the wall not far away from the Lawer Falls so that you have excellent point for observing the miracle of nature.
We are alone here - so we could rest and admire the view. We almost didn't talk at all - we were too busy with our own thoughts. The world has gone for that special moment - only we - water fall - few birds and that's it.
na za mną w dole ubrana na czerwono Gosia, jeszcze nie wie, że za chwilkę wiatr zwieje jej czapkę.
Then we were climbing those hundreds of steps. At the beginning we wanted to count all the steps on our way up to the top of the canyon, but at about 470th we were lost in the counting and we don't know how many steps there are:D
Never mind. We were just lucky and so excited to have been there.
In the late afternoon we went back to West Yellowstone - to our motel. We lied few minutes to rest a bit and then in the evening we went to the resto for dinner - this time it was chinese - and it was good... as always;)
the_bloodsucker says:
I was already feeling disappointed that the journal was written in Polish. Good thing I scrolled down and saw the translation in English. =D

Nice blog, mate!
Posted on: Apr 10, 2008
Join TravBuddy to leave comments, meet new friends and share travel tips!
a tu za nami już kanion rzeki Yel…
a tu za nami już kanion rzeki Ye…
2 dudes and the waterfall
2 dudes and the waterfall
now, i can rest some
now, i can rest some
no i my przy wodospadzie Upper Fall
no i my przy wodospadzie Upper Fall
wielka trójka
wielka trójka
na za mną w dole ubrana na czerwo…
na za mną w dole ubrana na czerw…
w całej okazałości
w całej okazałości
West Yellowstone, tu mieszkamy
West Yellowstone, tu mieszkamy
mieścina to i tak za dużo powied…
mieścina to i tak za dużo powie…
no i wszędzie samochody. w stanac…
no i wszędzie samochody. w stana…
read!
read!
climbing back up from the view pla…
climbing back up from the view pl…
upper or lower falls...
upper or lower falls...
going to the falls
going to the falls
the stairs were really long
the stairs were really long
hoorrraaaayyy!
hoorrraaaayyy!
Yellowstone river and we over it!
Yellowstone river and we over it!
sad...
sad...
canyon Yellowstone
canyon Yellowstone
my neffew
my neffew
there is an eagle nest if u look g…
there is an eagle nest if u look …
river Yellowstone
river Yellowstone
nice fall
nice fall